Jan Pilecký

Jmenuji se Jan Pilecký, narodil jsem se 15. února 1992 v Příbrami. Celý život se věnuji závodnímu tenisu. Studoval jsem vysokou školu v Českých Budějovicích obor Tělovýchova a Sport se zaměřením  na wellnes trenéra. Nyní  se věnuji trénování dětí i dospělých v Tenisovém klubu ROJA Příbram.

Tenisu se věnuji téměř celý svůj život. Hrát jsem začal již ve 3 letech. Tenis je skvělým sportem pro děti, mladé lidi i dospělé a nabízí srovnatelné možnosti jak pro muže tak pro ženy. Umožnuje člověku poznat aspekty individuálního sportu a současně být členem týmu. Moderní výuka není založena na nucení dětí ke zvládnutí tenisové techniky, naopak  její základy jsou zde předávány tou pro ně nepřirozenější cestou, tedy hrou. Tenis rozvíjí nejen fyzickou kondici, ale i taktické myšlení a schopnost soustředění.

Trénování se věnuji od svých 17 let. Snažím  se vždy pracovat s dobrou náladou a předávat pozitivní energii na ostatní. Moje rada začínajícím tenistům je, že je důležité vždy a všechno dělat naplno. Jen  správná a cílevědomá píle vás dovedou k vytouženým cílům.

Mezi mé největší úspěchy patří mnoho vyhraných celostátních  turnajů ve všech kategoriích. Stal jsem se vítězem krajského přeboru dorostu, kvalifikoval jsem se ve všech kategoriích na mistrovství České Republiky. Jsem dlouholetý hráč druholigového týmu.

Můj tenisový vzor je Roger Federer.